پنجشنبه
۲۸ فروردين ۱۳۹۳
۰۴:۵۱
از دیگران
یادداشتیادداشت
گفتگوگفتگو
گزارشگزارش
مقالهمقاله
اعتیاد ‌از‌ نوعی ‌دیگرامین رحیمی
۸۷.۱۲.۵
تقسیم بازار اپراتورها (1)محمد رضایی
۸۷.۹.۲۵
پیامک و كاركردهای سیاسی–اجتماعی آنمنیره‌عرب/مجتبی مقصودی
۸۷.۸.۲۲

از دیگراناز دیگران
دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۸۷ - ۱۳:۱۰0

روش‌های شارژ سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل تشریح شد

پایگاه خبری مخابرات سلولی – ایسل / گروهِ «از دیگران»:
روش های مختلف شارژ سیم کارت های اعتباری مشترکان ایرانسل تشریح شد.
به گزارش آژانس خبری تلفن همراه (همنا)، مشترکان سیم کارت های اعتباری ایرانسل می توانند از سه راهکاری که این اپراتور در اختیار آنها قرار داده است، سیم کارت خود را شارژ کنند.
براساس این گزارش، خریداری کارت شارژ، شارژ رمزدار و شارژ الکترونیکی از جمله روش هایی است که مشترکان می توانند از آن بهره مند شوند.
بدین ترتیب مشترکان می توانند برای دریافت شارژ رمز دار از طریق پایانه های فروش نزد فروشنده های مجاز ایرانسل، خریداری شارژ از طریق دستگاه های خودپرداز و خریداری شارژ از طریق اینترنت اقدام کنند.
برای خرید شارژ رمزدار از فروشندگان مجاز ایرانسل می توان میزان شارژ مورد نظر را انتخاب کرده و با پرداخت مبلغ آن به فروشنده، وی از دستگاه شارژ رمزدار، یک رسید پرداخت به همراه یک رمز شارژ به مشترک می دهد که می تواند با وارد کردن آن، سیم کارت خود را شارژ کند.
خرید شارژ رمزدار از خودپردازهای بانک های مختلف طرف قرارداد با ایرانسل نیز ممکن است که مشترک پس از وارد کردن کارت خود در دستگاه خودپرداز، می تواند به منوی ایرانسل وارد شده و مبلغ شارژ مورد نظر خود را انتخاب کرده و پس از دریافت رسید دستگاه که شماره رمز در آن نوشته شده، سیم کارت خود را شارژ کند.
درحال حاضر نیز امکان خرید شارژ ایرانسل از طریق اینترنت برای تمامی دارندگان کارت های بانکی عضو شتاب از طریق وب سایت دو بانک سامان و اقتصاد نوین فراهم شده است.
همچنین امکان شارژ رمز دار با استفاده از سلف سرویس کیوسک نیز ممکن است که در این روش مشترک می تواند با مراجعه به یکی از دستگاه های سلف سرویس کیوسک بانک های طرف قرارداد ایرانسل در این خصوص و با ورود به صفحه شارژ و سپس انتخاب منوی ایرانسل، مبلغ شارژ مورد نظر خود را انتخاب کند.
پس از انتخاب باید کارت بانکی خود را از محل درنظر گرفته شده در دستگاه عبور داده و پس از طی این مراحل، مبلغ اعتبار از حساب بانکی شما کسر خواهد و دستگاه سلف سرویس کیوسک علاوه بر نمایش رمز بر روی صفحه، برگه چاپی که رمز 12 رقمی شارژ بر روی آن نوشته شده را به کاربر ارایه می دهد که می تواند با شماره گیری این رمز از گوشی خود، سیم کارت خود را شارژ کند.
شارژ الکترونیکی (e-Charge) نیز به دو روش ممکن است که مشترکان می توان شارژ مورد نیاز خود را از فروشندگان مجاز ایرانسل دارای گواهی ارایه خدمات شارژ الکترونیکی و یا به وسیله شارژ خط به خط تهیه کنند.
شارژ خط به خط نیز یکی از روش های انجام شارژ الکترونیکی است که در آن، یک خط اعتباری ایرانسل، از اعتبار خود برای سایر خطوط ایرانسل (اعتباری یا دائمی) اعتبار می فرستد.
با این سرویس جدید، هر یک از مشترکین ایرانسل که سیم کارت اعتباری داشته باشد، می تواند هر زمان که مایل باشد از شارژ سیم کارت خود برای سایر مشترکان سیم کارت اعتباری ایرانسل، شارژ بفرستد و یا صورتحساب سیم کارت دائمی ایرانسل آنها را پرداخت کند.
برای ارسال اعتبار از خط اعتبار خود کافیست در یک پیام کوتابه ترتیب شماره دریافت کننده اعتبار، مبلغ اعتبار مورد نظر به ریال و سپس شماره رمز 5 تا 8 رقمی را وشته و از خط ایرانسل به شماره 1112 ارسال کنید.
به این ترتیب، در صورتیکه دریافت کننده اعتبار، سیم کارت اعتباری داشته باشد، مبلغ ارسال شده به شارژ سیم کارت وی اضافه می شود و درصورتیکه دریافت کننده اعتبار، سیم کارت دائمی داشته باشد تا میران اعتبار ارسال شده از صورتحساب وی تسویه می شود.
پس از ارسال اعتبار نیز یک پیام کوتاه به گیرنده و یک پیام کوتاه به فرستنده ارسال می شود که در آن تاریخ و ساعت تراکنشف شماره گیرنده و فرستنده و مقدار اعتبار اعلام می شود.
کمترین حد مجاز برای انتقال اعتبار از سرویس خط به خط در هر تراکنش 100 تومان و بیشترین حد مجاز آن در هر تراکنش یک هزار تومان، در هر روز 5 هزار تومان و در هر ماه 10 هزار تومان است و برای هر بار استفاده از این سرویس مبلف 50 تومان به عنوان کارمز از اعتبار موجود در حساب فرستنده کسر خواهد شد.
براساس این گزارش، امکان شارژ سیم کارت های اعتباری همراه اول به هر یک از روش های فوق به مبلغ های مختلف 2، 5، 10 و 20 هزار تومانی ممکن است.
جزئیات بیشتر از روش های مختلف شارژ سیم کارت های اعتباری ایرانسل در سایت این شرکت به نشانی www.irancell.ir قرار دارد.

نظرات کاربران